معرفی یونیت هیتر

 

 

هرکدام از یونیت هیترهای این شرکت شامل پوشش، کویل حرارتی ، موتور الکتریکی، فن و گارد محافظ میباشند که در 24 مدل ارائه شدهاند) 12 مدل بخار و 12 مدل آب داغ(. ظرفیت مدلهای بخار از 40 تا 350 MBH و مدلهای آب داغ از 22 تا 212 MBH  میباشد.این یونیت هیترها برای فراهم کردن هوای گرم و گرمایش فضای ساختمانهای صنعتی استفاده میشوند .همچنین این یونیت هیترها مناسب برای نصب بصورت افقی و عمودی میباشند.

یونیت هیترهای مدل بخار یا آب داغ نسبتا ارزان میباشند اما به یک بویلر و سیستم لوله کشی نیاز دارند ،بنابراین اغلب در سیستمهای جدید با تعداد یونیت بالا و یا سیستمهای موجود که ظرفیت بار اضافه را دارند ،استفاده میشوند .یونیت هیترهای بخار فشار بالا و یا آب داغ دما بالا معمولا فقط در سیستمهای بسیار بزرگ و یا زمانی که یک ماده واسطه دما بالا برای فرآیند مورد نیاز است، استفاده میشوند.

انواع یونیت هیتر

یونیت هیترهای افقی یا عمودی :

معمولا انتخاب استفاده از یونیت هیتر عمودی یا افقی به ارتفاع فضای مورد استفاده و همچنین نوع کاربرد آن بستگی دارد.

یونیت هیتر دمنده افقی: معمولا برای فضاهایی با ارتفاع سقف کم یا متوسط که مانع بزرگی جلوی جریان هوا قرار نگرفته باشد مورد استفاده قرار میگیرند. در این حالت میتوان از لوور ها برای تنظیم جهت مناسب جریان خروجی هوا استفاده کرد.
یونیت هیتر دمنده عمودی رو به پایین: این دستگاهها برای فضاهایی با ارتفاع سقف زیاد و همچنین فضاهایی که محدودیتهای دیوار و کف باعث استفاده از یک سیستم سقفی شود، کاربرد دارند. با تغییر زاویه لوور ها میتوان گستره خروجی هوا را افزایش داد اما طول پرتاب هوا در این حالت کاهش خواهد یافت .

ویژگیها پوشش ( Casing ) : 

یونیت هیترهای ما با 6 سایز مختلف پوشش قابل ارائه میباشند که دیواره آنها از ورق گالوانیزه سنگین با پوشش رنگ با کیفیت ساخته شده و با یک آلیاژ آلومینیومی محصور گشته است .

کویلها : 

کویلهای آب از لوله های مسی و کویل های بخار از لوله های بدون درز استیل ساخته شده اند. در کویلهای آب، بنا به درخواست مشتری میتوان از فینهای صفحه ای نیز استفاده نمود.

موتور فن: 

بنا به درخواست مشتری فن های بالانس استاتیکی و دینامیکی دایرکت درایو که به موتور الکتریکی تک فاز استاندارد(220V/50Hz) یا سه فاز( 380V/50Hz) با دور موتور 1450 و 900 RPM مجهز شدهاند ،قابل استفاده میباشند .

لوور: 

لوور ها بصورت دستی قابل تنظیم میباشند تا گستره پخش هوا بصورت دلخواه باشد.

کاربردها

یونیت هیترها دارای ظرفیت های نسبتا بالا و اندازه فشرده میباشند که توانایی پرتاب هوای گرم بصورت کنترل شده در فاصلهای مشخص را دارا میباشند. همچنین هزینه نصب آنها نسبتا پایین میباشد. بنابراین معمولا در جاهایی که ظرفیت حرارتی مورد نیاز، فضای مورد تهویه و یا هر دو آنقدر بزرگ باشند که استفاده از سیستمهای دیگر مناسب و اقتصادی نباشد، از یونیت هیترها استفاده میشود. در اینصورت هزینه کانال کشی حذف خواهد شد .یونیت هیترها برای گرمایش منطقهای و متناوب استفاده میشوند که به عنوان مثال میتوان به گرمایش پشت درب ورودی ساختمانهای تجاری اشاره کرد. همچنین زمانی که نیاز به فیلتر کردن هوای گرم باشد از یونیت هیتر استفاده میشود .

یونیت هیتر ها بطور معمول برای استفاده بصورت افقی و عمودی مناسب هستند و برای گردش دائمی هوای داخل طراحی شدهاند اما در کاربردهای متفاوت با اضافه کردن تعدادی از ملزومات برای شرایط دلخواه قابل استفاده خواهند شد. به عنوان مثال با اضافه کردن یک میکسینگ باکس میتوان درصدی هوای تازه وارد فضا نمود .

یونیت هیتر
یونیت هیتر
فهرست