اسپلیت (کولر گازی)

 

اسپلیت (کولر گازی)

کولرهای گازی به چندین دسته کلی تقسیم می شوند که با معیار های متفاوتی رده بندی می شوند از جمله شکل های ظاهری که می توان آنها را به مدل های دیواری ، کاستی سقفی و زمینی شبیه فن کوئل زمینی ، کولر های ایستاده و پنجره ای که معمولا کولر های پنجره ای با کولر های قابل حمل یا پرتابل به صورت یکپارچه است.

از معیارهای دیگر می‌توان به ظرفیت سرمایش و گرمایش اشاره کرد که در کمترین حالت ممکن 7000 BUT برای فضایی 10 متری بوده و بالاترین ظرفیت مربوط به کولرگازی های ایستاده است که معادل 100,000 BTU برای فضای باز و سالن هایی تا 200 متر مربع مناسب است.

از فاکتور های مهم دیگر ، میزان مصرف برق کولر گازی است که با چسب های مصرف انرژی در کولر گازی ها مشخص می شود که شما باید با دقت به فاکتور EER توجه نمایید لذا که از این معیار می‌توان فهمید که دستگاه مورد نظر چه مقدار از انرژی را به سرما تبدیل می کند ، ترکیب EER بالاتر و اینورتر خوب تر یک دستگاه با بازده بالا را می سازد.

کمپرسور های اینورتر و معمولی تاثیر مستقیمی بر مصرف انرژی کولر گازی دارد و وجود فیلتر های متفاوت از جمله ، ضد آنفولانزا یا آلرژی ، ضد ویروس و گرد و غبار می‌توانند از فاکتور های مهم دیگر انتخاب شما باشند.

برای خرید یک کولرگازی خوب ، به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

ضمن تاکید مجدد بر ساده بودن امکان مدیریت بر هزینه های برق مصرفی ، توصیه های زیر برای خرید کولرگازی ارائه می شود :

1- کولرگازی را از شرکت های معتبر تهیه کنید و حتما کولرگازی دارای برچسب انرژی A خریداری شود. کاربرد این توصیه باعث می شود تا 40 درصد در هزینه های برق مصرفی سرمایشی تان صرفه جویی شده و کولرگازی منصوبه دچار مشکلات و نقض شود .

2- ظرفیت کولرگازی را متناسب با مساحت فضایی که نیاز به برودت دارد ، انتخاب کنید.

3- کولرگازی در سه کلاس منطقه ای گرمسیری ، معتدل ، سردسیر تقسیم می شوند، موقع خرید متناسب با آب و هوای محل زندگی خود کولرگازی را انتخاب کنید .

فهرست